Sokol Lom

Oficiální stránky fotbalového klubu
Sokol Lom
www.sokollom.cz

Příští zápas

FK Slavoj Český Krumlov vs TJ Sokol Lom

Datum a čas konání: 31.5.2023 18:00

Tabulka

1. TJ Sokol Lom 28 75:33 62
2. FK Spartak Soběslav 28 63:36 52
3. SK Petřín Plzeň 28 63:41 49
4. SK Senco Doubravka 28 48:35 48
5. SK Otava Katovice 28 53:53 44
6. SK Hořovice 28 36:34 43
7. SK Aritma Praha 28 43:34 42
8. FK Komárov 28 45:50 40
9. FC Viktoria Mariánské.. 28 44:57 40
10. FK Viagem Příbram B 28 54:58 39
11. FK Slavoj Český Krumlov 28 36:49 38
12. TJ Jiskra Domažlice B 28 49:46 37
13. FC Rokycany 28 38:36 36
14. SK Klatovy 1898 28 49:56 34
15. SK Tochovice 28 40:66 21
16. SK Horní Bříza 28 18:70 8

Kompletní tabulka

Předseda klubu Petr Kolář bilancuje skončený podzim

Předseda klubu Petr Kolář bilancuje skončený podzim

Do své druhé divizní sezony vstoupili fotbalisté Sokolu Lom rázně. Úvodních devět zápasů neztratili ani bod a jejich pozice na čele tabulky vypadala neotřesitelně. V závěru podzimu však Sokolu začal docházet dech a na čele ho vystřídaly Přeštice. Lom tedy přezimuje na druhém místě. A jak toto postavení hodnotí šéf klubu Petr Kolář?

Jak se vám bude hodnotit podzim jako celek?
Podzim se mi celkově hodnotí dobře. V jeho závěru nás ale trápila značná marodka, kvůli které jsme zbytečně poztráceli dost bodů. Citelná byla zejména absence zraněného Kučery, který nám chyběl v posledních čtyřech utkáních. Ukázalo se, že nemáme dostatečně široký kádr. Nemáme sedmnáct vyrovnaných fotbalistů, kteří se mohou plnohodnotně zastoupit.

V posledních kolech jste ztráceli, taky je ale třeba zdůraznit, že ti nejlepší soupeři přišli na konec…
Určitě. Soupeři, na něž jsme narazili v posledních pěti kolech, skutečně byli kvalitní. Nepatří však mezi ně Mýto, na jehož hřišti jsme měli vyhrát. Ještě dvě minuty před koncem jsme tam vedli, neměli jsme však hráče na střídání a zápas jsme dohrávali silou vůle. Jsem přesvědčený, že v obvyklé sestavě bychom tam body neztratili.

Co ti ostatní? Béčko Dynama, Přeštice, Klatovy, to byla asi jiná třída…
Velice silné byly Přeštice. Bod za bezbrankovou remízu považuji spíš za plusový. Na druhou stranu, právě v tomto utkání jsme přišli o Kučeru. Na Dynamu jsme odehráli velice dobrý zápas, byť jsme ho prohráli. Myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili. Mrzí nás domácí prohra s Klatovy, kdy jsme vedli 1:0 a nakonec jsme odešli poraženi 1:3. Za stavu 1:0 jsme si nepočínali zrovna takticky, chtěli jsme přidat další góly, místo toho, abychom si pohlídali naše vedení. Ano, i Klatovy byly velice silným protivníkem, tento zápas jsme však nezvládli kvůli určité naší nevyzrálosti.

Zato v prvních devíti kolech jste počínali velice suverénně. První bod jste ztratili až 28. září s Mariánskými Lázněmi…
Ano. Jednak týmy z úvodu soutěže neměly takovou sílu, především jsme ale nastupovali, až na Šimáka, v kompletním složení.

Nakonec jste druzí. Co tomu říkáte?
Druhé místo mezi takovou konkurencí je dobré. Za námi je i českobudějovické Dynamo, které má ambice hrát třetí ligu a do některých zápasů poslalo třeba i pět ligových pendlů. Přesto prohrálo s Přešticemi a s Katovicemi horko těžko uhrálo bod. Z tohoto pohledu považuji naše výsledky za uspokojivé.

Jaké jsou vyhlídky Lomu na jaro?
Myslím, že o celkové prvenství si to rozdají první čtyři týmy. Je opravdu škoda, že jsme doma neporazili čtvrté Klatovy, protože už by zřejmě byly na jaře mimo hru. Nejvážnějším kandidátem na vítězství budou Přeštice. Uvidíme, jak se k tomu postaví Dynamo, které dobře šlape ve Fortuna lize i v lize dorostu. Bude záležet na prioritách jeho nového vedení. Pokud bude chtít a béčko dostatečně posílí, pak to budeme mít my i Přeštice těžké. V každém případě se o to na jaře popereme.

Určitě bude důležité, aby mužstvo bylo v pořádku po zdravotní stránce, jak už jste zmínil. Jaký je mimochodem stav vašeho stěžejního záložníka Martina Kučery?
Kučera měl vykloubené koleno. Uvolnila se mu čéška, ale doktorům se podařilo vrátit jí zpět na své místo, takže předpokládám, že 15. ledna s námi začne normálně trénovat. Podle všech prognóz by měl být v pořádku.

Dojde během zimní přestávky k nějakým změnám v kádru?
Po podzimu u nás skončilo pět hráčů. Velice nám bude chybět na stoperu Jan Chotovinský, který dává přednost rodině a zaměstnání. Na podzim nám ještě pomohl, ale pro jarní pokračování už jsme ho nepřemluvili. Dále odcházejí Kosobud, Bosnyak, Tsolakis a Krušatins. Je ale šance, že posledně jmenovaný lotyšský fotbalista se ještě vrátí. Jinak máme vyhlédnuté čtyři posily, o konkrétních jménech bych ale nyní nerad hovořil. Doufáme taky, že po zranění se nám v zimě vrátí Vysušil se Šimákem.

Říkal jste, že vaše zimní příprava začne 15. ledna. Jak bude vypadat?
V polovině února se zúčastníme turnaje v Kamenici a dále odehrajeme pět přípravných zápasů. Prověří nás kvalitní celky z ČFL, jako jsou Domažlice či Písek. První soutěžní zápas nás čeká, tuším, 15. března.

Diskuze

RENT Group s.r.o. Installtop spol s r.o. P-PLAST Lom ŠTIČÍ LÍHEŇ – ESOX, spol. s r.o. Energo Český Krumlov s.r.o. K.O.K. spol. s r.o.
DOREKO, s.r.o
HORA s.r.o.

Počet návštěv: 57486
Posledních 30 dnů: 2057 | Posledních 7 dnů: 573 | Poslední den: 143

© 2023 Sokol Lom | Všechna práva vyhrazena | volek.tabor@volny.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne